به گزارش خبرگزاری تسنیم، نیکلاس زوله که با پایان یافتن فصل اخیر به حضور پنج ساله‌اش در بایرن مونیخ پایان داد و با امضای قراردادی چهار ساله به رقیب سنتی این تیم یعنی بوروسیا دورتموند پیوست، در گفت‌وگو با مجله رسمی این باشگاه آلمانی در کنایه به بایرن مونیخی‌ها گفت: در طول دوران حرفه‌ای‌ام با وجود تمام موفقیت‌هایی که داشتم، همیشه آن احترامی که شایسته‌اش بودم را ندیدم. در جریان مذاکرات با دورتموند، بلافاصله از سوی مدیران باشگاه دورتموند این احترام به شکلی فوق‌العاده به من نشان داده شد.

این مدافع آلمانی که به عنوان بازیکن آزاد از بایرن مونیخ جدا و به زردپوشان وستفالن ملحق شد، درباره متهم شدن به تنبل بودن و اضافه وزن، اظهار داشت: اگر من تنبل بودم، هرگز پس از آن مصدومیت جدی در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی نمی‌کردم. آن دسته از کسانی که فقط نیکلاس زوله را می‌بینند که صادقانه اعتراف می‌کند که دوست دارد همبرگر بخورد یا یک نوشیدنی استفاده کند، فقط می‌خواهند در مورد من صحبت کنند! آیا فکر می‌کنید سایر فوتبالیست‌ها این کارها را نمی‌کنند؟

زوله 26 ساله بین سال‌های 2017 تا 2022 در 171 بازی برای بایرن مونیخ به میدان رفت و با این تیم 14 قهرمانی در رقابت‌های مختلف را تجربه کرد، از جمله پنج قهرمانی در بوندس‌لیگا و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا.